Kayseri ve çevre ilçelerinde sünnet 

Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Levent Ceyhan mesleki hayatı boyunca birçok cerrahi operasyonda görev almıştır.

Bu süre zarfında 10.000 den fazla sünnet yapmıştır. Kayseri ve çevre ilçelerinde hizmetine devam etmektedir.

Sünnet için en uygun ve en ideal yaş nedir sorusuna Cocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Levent Ceyhan şu açıklamayı yapıyor.

Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Levent Ceyhan Sünnet için en ideal en uygun yaş ve zamanı Şöyle ifade ediyor.

Sünnetin doğar doğmaz yapılabileceği ve yapılması ile birlikte yaşanabilecek bir çok travmanın da önlenebileceğini söylüyor.  Çocuk Cerrahisi Uzmanları Sünnetin normal olarak her yaşta yapılabileceğini öne sürerken  2 ile 6 yaşlar grubu bebek ve çocuklarda Sünnet yapılmasını kimi Uzmanlar önermemektedir. Yeni doğan dönemi bebekler her bakımdan sünnet için en uygun dönem olarak Uzman Cerrahlar tarafından kabul edilir.  Bu konu içinde birçok neden sıralarlar.  Bunların başında Cerrahi işlemin rahatlığı,  bebek olduğu için yaranın çabuk iyileşmesi, Sünnet sonrası bakımın kolaylığı, ön önemli nedenlerinden birisi ise henüz kişilik oluşmadığı için psikolojik travmanın oluşmayacağı içindir.

Yeni doğan sağlıklı tüm bebekler 1 ayını doldurunca sünnet için ideal  zamana girmiş olurlar.

Bu aydan 1 yaşa kadar sünnetin yapılacağı en uygun yaşlardır. 

Sünnet yapılma zamanı olarak en çok tercih edilen dönem 1 ayını tamamlayan bebeklerdir. Sünnet için uygun zamana bu dönemde girerler. Aynı şekilde 1 ay ile 1 yaş arası çocuklar sünnet için uygun çocuklardır. 

Kayseri Sünnet , Talas ilçesi Sünnet, Melikgazi ilçesi Sünnet, Kocasinan ilçesi Sünnet, Develi ilçesi Sünnet, Yahyalı ilçesi Sünnet, Bünyan ilçesi Sünnet, Pınarbaşı ilçesi Sünnet, Felahiye ilçesi Sünnet, 

Özvatan ilçesi Sünnet,, Hacılar ilçesi Sünnet, Yeşilhisar ilçesi Sünnet, İncesu ilçesi Sünnet, Tomarza ilçesi Sünnet, Sarıoğlan ilçesi Sünnet, Sarız ilçesi Sünnet, Akkışla ilçesi Sünnet

Yeni doğan sünneti nedir?

Bebekler doğumdan bir gün sonra sünnet edilebilir. Ancak bebekte doğuştan bir Penis anomalisi var ise daha sonra sünnet derisi onarımında kullanılacağı için yeni doğan sünneti uygulanmaz.

Sünnet hangi yaşta yapılır?

”Sünnet, yaparken ameliyathane koşulları, deneyimli bir uzman ve cerrahi şartlara uyarak yapılır ve sonrası yara bakımı uygun bir şekilde yine kurallar çerçevesinde yapılır ise Sünnet her yaşta yapılabilir.

Sünneti kimler yapabilir?

1 Ocak 2015 tarihinden sonra tam gün yasasında düzenlenen ”erkekliğe ilk adım” ve dini vecibe olarak yerine getirilen Sünnet ameliyatlarının sadece uzman hekimler tarafından yapılacağı karara bağlanmıştır

Sünnet sonrası tedavi ve bakım

Sünnet yapıldıktan sonra sorunsuz bir operasyon yapılmış ise özel bir bakıma gerek olmamaktadır. Bir hafta içerisinde Penis kendisini toparlayacaktır. Sargının değiştirilmesinde biraz özen gösterilmelidir. Sargı bezinin deriye yapışmasını önlemek için vazelin sürülbilir.

Op. Dr. Levent Ceyhan

Op. Dr. Levent Ceyhan 10,000 den fazla Sünnet yapmış deneyimli bir Çocuk Cerrahisi Uzman Hekimidir.

Sünnet hakkında bilgi

Kayseri ve çevre ilçelerinde Sünnet hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçiniz…..